• کیت تست سریع تعیین زمان تخمک گذاری مکث 14

کیت تست سریع تعیین زمان تخمک گذاری مکث 14 نسبت به ترشح زیاد هورمون LH حساس بوده و به طور دقیق و آسان زمان تخمک‌ گذاری را تعیین  می‌ نماید. بدین ترتیب می توان با تشخیص زمان تخمک‌ گذاری شانس بارداری را افزایش داد و یا با استفاده از روش‌ های جلوگیری، احتمال بارداری را کاهش داد. مزیت تست مکث 14 استفاده از ادرار (به جای خون) جهت انجام تست است. تخمک گذاری به معنی آزاد شدن تخمک از تخمدان بوده که در صورت تماس با اسپرم بارور می‌ شود. در واقع پس از تخمک گذاری، تخمک آزاد شده وارد لوله تخمدانی می‌ شود که در اینجا بیشترین احتمال برای باروری وجود دارد و در صورتیکه تخمک در تماس با اسپرم قرار گیرد بارداری رخ خواهد داد. تست تعیین زمان تخمک گذاری مکث ۱۴ یک دستگاه تست نواری است که می‌ تواند این زمان را به شما هشدار دهد. تخمک گذاری به طور معمول در میانه سیکل ماهانه (روز چهاردهم) و همزمان با افزایش قابل توجه هورمون LH رخ می‌ دهد. لازم به ذکر است در سیکل‌ های ماهانه‌ ای که کوتاه‌ تر یا طولانی‌ تر هستند، تخمک گذاری ممکن است لزوما در روز چهاردهم رخ ندهد. ولی این پدیده همیشه به دنبال افزایش ترشح هورمون LH است. 

اگر به منظور باردارشدن از تست مکث ۱۴ استفاده می‌ کنید، بهترین زمان برای انجام تست دو تا سه روز قبل از میانه سیکل ماهانه است. برای مثال اگر دوره سیکل شما ۲۸ روز است توصیه می‌ شود از روز یازدهم تست را آغاز کنید و روزانه تست را تکرار نمایید تا زمانیکه دو خط صورتی رنگ بر روی نوار تست تشکیل شود (نتیجه تست مثبت شود). پس از مثبت شدن نتیجه تست، تخمک درحدود ۲۴-۳۶ ساعت آینده آزاد خواهد شد و لذا احتمال وقوع بارداری طی این زمان زیاد خواهد بود. برای تشخیص دقیق‎تر زمان استفاده از نوار تست می‌ توانید از جدول زمانبندی داخل بروشور محصول استفاده نمایید.

اگر به منظور جلوگیری از بارداری از تست مکث 14 استفاده می کنید باز مطابق جدول داخل بروشور تست را انجام دهید. در صورتیکه دو خط ظاهر شود (هرچند خط پایین تست کمرنگ باشد) شانس بارداری زیاد است و باید جلوگیری انجام شود و در صورتی که تنها یک خط ظاهر شود احتمال وقوع بارداری وجود ندارد.

جهت انجام تست بهتر است از ادرار میانه روز (10 صبح تا 4 بعدازظهر) استفاده شود و ترجیحا از ادرار صبحگاهی استفاده نشود. (نیازی به ناشتا بودن نمی باشد) 

روش انجام آزمایش:

1- مقداری نمونه ادرار را دریک لیوان یک بارمصرف (به ارتفاع حدود یک سانتی متر) بریزید. 2- نوار تست را از بسته بندی خارج نموده و قسمتی از نوار را که با علامت فلش مشخص گردیده است مطابق شکل به مدت 30 تا 60 ثانیه در ظرف ادرار قرار دهید. ادرار نباید از خط زیر فلش بالاتر رود. 3- مدت 7 تا 10 دقیقه صبر نمایید سپس مطابق شکل جواب را بخوانید.

بالشتک داخل بسته بندی رطوبت گیر است و کاربردی در انجام تست ندارد.

حالت 1) ظهور دو خط صورتی رنگ تقریبا همسان بدین معنی است که تخمک گذاری طی 24-36 ساعت آینده انجام می شود و این مناسب ترین زمان برای نزدیکی است.

حالت 2) یک خط پررنگ در بالا و یک خط بی رنگ و هاله ای در پایین بدین معنی است که به زمان تخمک گذاری نزدیک یا از زمان تخمک گذاری دور می شوید.

حالت 3) فقط یک خط پررنگ در بالا بدین معنی است که در ابتدا و یا انتهای سیکل ماهانه قرار دارید و از زمان تخمگ گذاری دور هستید، هیچ احتمالی برای وقوع بارداری وجود ندارد.

حالت 4) اصلا خطی ظاهر نشود و یا تنها خط پایینی ظاهر شود، در این حالت تست باید تکرار شود.

در برخی خانمها ممکن است هرگز خط پررنگ در پایین تشکیل نشود. در این مواقع مطابق جدول موجود در بروشور، شروع زمان تست را تعیین کنید. سپس به تغییر رنگ خط پایین توجه کنید. تست در طی روزها به تدریج نسبت به روز قبل پررنگ تر می شود. سپس به ناگهان دوباره کمرنگ می شود. این روزی است که شما در حال تخمک گذاری هستید.

  • استفاده از ادرار به جای خون برای زمان تخمک گذاری
  • اندازه گیری بیشترین هورمون LH در ادرار
  • تعیین دقیق زمان تخمک گذاری
  • استفاده آسان و راحت
  • دارای 5 عدد نوار تست
بهداشتی
تعداد 5 عدد
کشور سازنده ایران

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

کیت تست سریع تعیین زمان تخمک گذاری مکث 14

  • تولید کنندگان مکث 14
  • کد محصول: 6260540312016
  • موجودی: 3
  • 51,750تومان


برچسب ها: داروخانه شبانه روزی گلسار, کیت, تست سریع, تست تخمک گذاری, تعیین زمان تخمک گذاری, تخمک گذاری, فرافن تشخیص, مکث 14, MAX 14, Farafan, To Determine, Ovulation Time, Rapid Test, Test, Kit

نمادها


logo-samandehi مجوز معاونت غذا و دارو