• محلول خوراکی امگا3 Simovit سیمرغ دارو عطار

محلول خوراکی امگا3 Simovit سیمرغ دارو عطار  با ترکیبات منحصر به فرد ضمن تامین ویتامین‌ های مورد نیاز بدن سبب کمک به سلامت قلب و عروق و کاهش کلسترول می‌ شود. شربت سیموویت امگا ۳ سیمرغ دارو عطار با طعم دلپذیر پرتقال سرشار از امگا ۳، ویتامین D۳ ،E و روغن آفتابگردان برای کودکان بالای ۵ سال و بزرگسالان مناسب است. این محلول در سلامت قلب و عروق، کاهش کلسترول، کاهش التهاب، تقویت بینایی و … موثر است. روغن امگا ۳ از مجموع اسیدهای چرب به ویژه DHA و EPA تشکیل شده است که DHA عمده ترین اسید چرب موجود در ساختار سیستم عصبی مرکزی و شبکیه چشم است و EPA به عنوان پیش ساز ترومبوکسان و لوکوترین عمل می‌ کند که این دو سبب ارتقا سیستم گردش خون می‌ شود. از روغن ماهی به دلیل اثرات ضد التهاب و ضد ترومبوتیک برای بیماری‌ های قلبی عروقی از جمله سکته و بیماری‌ های قلبی استفاده می‌ شود. روغن ماهی ویسکوزیته خون را کاهش می‌ دهد، تغییر شکل پذیری گلبول‌ های قرمز خون را افزایش می‌ دهد و احتمالا در برابر همولیز گلبول‌ های قرمز محافظت می‌ کند. اثرات گشاد کننده اسیدهای چرب امگا ۳ در روغن ماهی همچنین ممکن است از افزایش فشار خون جلوگیری کرده و عملکرد کلیه را حفظ کند. 

ویتامین E به عنوان یک عنصر اساسی در تغذیه و به عنوان یک آنتی اکسیدان، اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در غشاء و سایر ساختمان‌ های سلولی را از جمله رادیکال‌ های آزاد محافظت نموده و گویچه‌ های قرمز خون را در مقابل همولیز حفظ می‌ کند. ویتامین E به عنوان یک کوفاکتور در بعضی از سیستم‌ های آنزیمی عمل می‌ کند. استرس اکسیداتیو و پراکسیداسیون لیپید در پاتوژنز بیماری‌ های مختلف از جمله آترواسکلروز دخیل هستند و در نتیجه، نقش آنتی اکسیدان‌ ها در جلوگیری و درمان چنین بیماری‌ هایی مورد توجه قرار گرفته است. اگر چه ویتامین ای هیچ اثری بر لیپید ندارد، مکانیسم حفاظت عروقی ویتامین E به احتمال قوی از طریق پیشگیری از اکسیداسیون LDL است.

ویتامین D باعث افزایش جذب روده ای کلسیم می‌ شود. تنظیم غلظت کلسیم و فسفر پلاسمای خون تابع اصلی از ویتامین D است. در صورت عدم وجود مقادیر مناسب این ویتامین، تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از کلسیم جذب شده و جذب فسفر تنها ۶۰ درصد است. در حضور ویتامین D، جذب کلسیم به میزان ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌ یابد و جذب فسفر به ۸۰ درصد می‌ رسد. ویتامین دی برای تعادل کلسیم به منظور سلامت استخوان مهم است و در نتیجه، در پیشگیری از پوکی استخوان نقش دارد. همچنین با افزایش قدرت عضلانی و عملکرد عصبی عضلانی موجب تقویت استخوان‌ ها می‌ شود. نقش بارز این ویتامین در ارتقای سیستم ایمنی بدن نیز به اثبات رسیده است و با تاثیر بر واسطه‌ های التهابی مانند فاکتور نکروز تومور-آلفا و اینترلوکین‌ ها در بیماری‌ های قلبی عروقی نقش دارد.

دستور مصرف طبق تجویز پزشک یا به صورت:

کودکان ۵-۱۲ سال: نصف پیمانه (۲/۵ میلی لیتر) بعد از غذا، یک بار در روز

بزرگسالان: یک پیمانه (۵ میلی لیتر) بعد از غذا، یک بار در روز

قبل از استفاده خوب تکان دهید.

در صورت داشتن هر گونه بیماری یا مصرف هر گونه دارو یا مکمل دیگر و یا حساسیت نسبت به هر یک از اجزای فرآورده قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

زنان باردار و شیرده قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف این فرآورده را قطع نمایید.

افراد مبتلا به فشار خون، نارسایی کلیه، هموفیلی، اختلال دو قطبی، سیروز، افسردگی، نقص ایمنی و آلرژی غذاهای دریایی قبل از مصرف فرآورده با پزشک خود مشورت نمایند.

داروهای ضد فشار خون، داروهای پیشگیری از بارداری، داروهای ضد انعقاد خون و ضد پلاکت با روغن ماهی موجود در این فرآورده تداخل اثر دارند و مصرف همزمان باعث تشدید اثر این داروها می‌ شود.

مصرف این فرآورده با اورلیستات ممکن است باعث کاهش جذب اسیدهای چرب روغن ماهی و ویتامین E شود. برای جلوگیری از این تداخل احتمالی، فاصله زمانی ۳ ساعت از مصرف اورلیستات و این فرآورده رعایت شود.

به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین E ممکن است اثربخشی داروهای شیمی درمانی را کاهش دهد.

به علت احتمال کاهش ویتامین K احتمال افزایش اثر داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین وجود دارد که ممکن است سبب خونریزی شود.

مصرف همزمان مقادیر زیاد ویتامین E با سیکلوسپورین باعث افزایش جذب سیکلوسپورین می‌شود و ممکن است باعث مسمومیت شود.

داروهایی که تحت تاثیر سوبسترای سیتوکروم قرار می‌گیرند، با ویتامین E تداخل دارند. از جمله لوواستاتین و سایر داروهای این گروه با مصرف همزمان ویتامین E اثرشان کاهش می‌ یابد.

مصرف همزمان داروهای حاوی آلومینیوم با ویتامین دی ممکن است منجر به زیادی آلومینیوم خون، به ویژه در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی شود.

مصرف همزمان ویتامین دی با داروهای دیلتیازم، ورپامیل و فرآورده‌ های حاوی کلسیم یا مدرهای تیازیدی تداخل دارد.

از سایر موارد تداخلات می‌ توان به داروهای ضد تشنج (فنی توئین، فنوباربیتال، کاربامازپین) آمیودارون، کلستیرامین و روغن معدنی پارافین اشاره کرد که سبب کاهش سطح پلاسمایی ویتامین D می‌ شوند.

بعد از باز نمودن درب بطری، فرآورده تا ۳ ماه قابل مصرف است. بهتر است در یخچال نگهداری شود و از یخ زدگی محافظت شود.

این فرآورده مکمل بوده و جهت تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد.

  • حاوی روغن ماهی، ویتامین D۳، ویتامین E و روغن آفتابگردان
  • کمک به سلامت قلب و عروق
  • کمک به کاهش کلسترول
  • کمک به کاهش التهاب
  • با طعم پرتقال
  • حجم 200ml
مکمل
حجم 200 سی سی
کشور سازنده ایران

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

محلول خوراکی امگا3 Simovit سیمرغ دارو عطار

  • 194,999تومان


برچسب ها: داروخانه شبانه روزی گلسار, محلول خوراکی, امگا 3, سیموویت, سیمرغ دارو عطار, SDA, Simovit, Omega 3, Oral Solution

نمادها


logo-samandehi مجوز معاونت غذا و دارو